Konyada AVM, Ofis 96

İşveren
BÜYÜKKAPLAN GAYRİMENKUL
Yıl
2017
Durum
Tamamlandı
İnşaat Alanı
200.000 m²
Ortak Ofis
T Concept
Lokasyon
Konya

KONYADA Alışveriş Merkezi, perakende dünyası için yıllardır dikkat çeken Konya’nın en çeşitli kiracı profiline ve en yüksek kiralanabilir alanına sahip alışveriş merkezidir.

62.500 m2 kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi ile beraber 11.000 m2 ticari alana sahip bir ofis bloğu da alışveriş merkezi inşaatı ile beraber yükselen KONYADA projesinde yaklaşık 200.000 m2’lik bir gayrimenkul yatırımı söz konusu.

Ruhsat süreci 2016 yılı ortasında tamamlanan projenin kaba inşaatı hızla devam etmekte. Proje gayrimenkul ve inşaat sektöründe deneyimli Konya merkezli yatırım ortakları tarafından hayata geçirildi. Kiralama ve yönetim hizmeti ise perakende sektörünün konusunda lider grubu JLL tarafından veriliyor.

Alışveriş Merkezi konsept projeleri Hollanda Amsterdam Merkezli ‘TconcepT’ tarafından hazırlandı. Tüm koordinasyon ve yerel projelendirme organizasyonu ise ‘ASOS Mimarlık ve Tasarım Yönetimi’ tarafından ele alınıyor. ASOS ve TconcepT ekipleri sektörde Forum projelerinde kazandıkları deneyimi bu projeye, günümüzün ticari şartlarında perakende sektöründeki hassas dengeleri gözeterek yansıtmakta.

Her iki grup da yakın zamanda İstanbul’da hizmete açılmış Alışveriş Merkezi projelerinde görev aldılar. (ASOS- Moderneast AVM, TconcepT- Watergarden AVM)

Tüm bu teknik ve tasarım ekibinin JLL ve işveren ile olan ticari koordinasyonu da ASOS ekipleri tarafından yürütülüyor.

ASOS tasarımın kompleks ve teknolojik gereklerini, mühendis ve danışman proje ortaklarından oluşan yaklaşık 30 kişilik bir ekip ile yerine getiriyor.